Малювання аквареллю: як підбирати та змішувати кольори

Для того, щоб навчитися гарно малювати аквареллю, потрібно навчитися вдало підбирати кольори та вправно розводити їх водою, змішувати один з одним за необхідності. Замість великих, часто дорогих акварельних палітр, віддайте перевагу пластиковій палітрі або фарфоровій тарілці, яка має бути чистою. Подібно до палітри олійного художника, розкладіть кольори навколо та створіть суміші в середині. Перш ніж почати, очистіть поверхню та нанесіть чисті кольори.

Це важливо, щоб гарантувати свіжі та чисті відтінки. Перевірте свої суміші на тестовому папері, який буде таким же папером, як і робота, щоб скоригувати ваші кольори та зрозуміти їх вигляд після висихання.

Організуйте праймеріз у певному порядку: жовті, потім червоні і далі сині кольори. У кутку вашої палітри додайте 3 праймери, які використовуватимуться для створення додаткових кольорів.

Якщо вибір кольорів залежить у першу чергу від завдання, можна висунути свої особисті смаки. Схильність до яскравих чи тьмяних кольорів, теплих чи холодних, насичених чи пастельних розкриває особистість художника. До речі, крім знання кольорів, вам також треба визначитися з тим, що ви будете малювати і дізнатися про популярні техніки малювання аквареллю – про все це прочитайте тут.

кольори в акварелі

Колір є надзвичайним засобом вираження: завдяки ньому можна сказати, чим ви живете. Щоб мати можливість поділитися своїми емоціями, важливо знайти власні кольори, ті, які говорять про вашу глибоку особистість.

Обмеження палітри – це виклик для новачка. Ми вважаємо, що добре заповнена коробка фарб нас заспокоює, але це лише ускладнює вибір. Але є рішення. З трьома головними кольорами ми можемо піти дуже далеко. Вам просто потрібно знайти сині, жовті та червоні кольори, які добре поєднуються. Перш ніж почати, важливо провести тести кольорів, щоб побачити, як вони гармоніюють.

Одні кольори – друзі, інші – вороги. Тільки один спосіб дізнатися: перевірити їх. Почніть з жовтого і асоціюйте його з різними червоними, а потім з різними синіми. Візьміть інший жовтий і повторіть процес. Після основного переходьте до вторинного та додаткового. Ви дізнаєтесь не лише про кольори, а й про правильні пропорції та дозування сумішей.

Зарезервуйте для своїх тестів окремий блокнот, де кожна суміш буде підписана та анотована. Використовуйте їх як орієнтир і зберігайте.

як змішувати кольори акварелі

Пам’ятайте, що в акварелі, на відміну від інших технік живопису, білий колір не використовується для освітлення, цю роль відіграє аркуш паперу. Тому не забувайте залишати порожні кольорові простори у своїх композиціях, щоб додати світла або відблисків.

Акварель пропонує багато непередбаченого. Ви повинні бути цікавими і скромними, щоб прийняти те, що відбувається на аркуші, і скористатися можливостями, які виникають. Навіть потренувавшись, ви ніколи не знаєте наперед, що для вас підготувала акварель.

Невдачі трапляються часто, особливо спочатку, але ви повинні прийняти їх, щоб прогресувати. Таким чином, підготовка до них — це шлях до успіху. Чим більше ми робимо помилок, тим більше прогресуємо. Визнання цього саме по собі є хорошим кроком вперед.

Звертайте увагу на оточуючих, але не сильно. Завжди будуть люди, які можуть вас критикувати або неправомірно підбадьорювати. Незалежно від того, улеслива чи образлива, неекспертна критика не заведе вас далеко. Іноді краще прислухатися до себе…