Чай пуер – ліки для душі

Останнім часом багато галасу навколо дурманного чаю пуеру. Особливість цього продукту в тому, що його збирають лише в китайському районі Юннань. Саме там рослинний світ дуже багатий і, загалом, у тих краях, гарна екологія, клімат.

Внаслідок усіх цих сприятливих факторів, чай пуер користується величезною популярністю у світі. До речі, він буває як чорний, що зігріває, так і зелений, що бадьорить. Перший став масово створюватися лише близько півсотні років тому, натомість другий у ході вже понад тисячу років.

Справа в тому, що для виготовлення зеленого чаю потрібно багато часу, а для виробництва чорного пуеру не слід чекати занадто довго. У будь-якому випадку, який би ви з них не вибрали, помірне споживання даного напою буде корисним для травлення, тому що дубильні речовини, що містяться в чаї, добре загоюють дрібні ранки в шлунку і піднімають загальний тонус організму. Який він на смак цей знаменитий пуер? Скуштувавши його, ви, швидше за все, відчуєте якийсь дерев’яно-горіховий аромат із легкими нотками сухофруктів.

Для якісного чаю пуеру характерний довгий смак, який ми зазвичай відчуваємо від хорошого коньяку і кави. Вартість ста грамів чорного чаю пуеру в середньому становить близько 20 доларів, а така ж маса зелених листочків коштуватиме приблизно 14 доларів.

чай пуэр

Гурмани зазвичай п’ють цей напій або в його класичному варіанті (просто заваривши і додавши цукру), або додають до нього молоко та спеції (гвоздику, імбир, корицю, кардамон, червоний перець), підсолодивши медом та ваніліном. До речі, для того, щоб чай пуер розкрив справді незрівнянні смакові якості, його потрібно залити окропом, дати йому постояти трохи, а потім злити воду і заварити знову. Таким чином, хороший напій може вийти тільки з другої-третьої заварки.

Знавці та справжні цінителі чаю воліють купувати пресований пуер (він може продаватися у вигляді чаш, млинців, кульок). Якщо ви помітите, що через деякий час зберігання покупка почала віддавати запахом цвілі, тоді роздроблені листочки варто трохи потримати на гарячій сковороді. Для любителів чаю пуеру потрібно уточнити, що пити його не слід відразу ж після їжі, як втім, і на голодний шлунок.

Також необхідно зазначити, що жодної явної наркотичної дії цей напій не чинить. Він підбадьорює, допомагає покращити роботу шлунково-кишкового тракту та добре очищує шкіру, діючи зсередини.

Так що, якщо ваше хобі та захоплення – щодня робити свій організм здоровішим і працездатнішим і ви любите пробувати щось нове, тоді сміливо купуйте чай пуер, хороший і якісний, який апріорі не може коштувати дешево.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!