Що потрібно мати для малювання аквареллю?

Акварель – техніка водного малювання. При цьому створюється легкий малюнок, який наноситься тонкими шарами і дозволяє створювати ефекти прозорості та світла. Зручна та швидка у виконанні, це одна з найбільш використовуваних технік ілюстрації, яка підкреслює поєднання яскравих кольорів. На відміну від олійної фарби або гуаші фарба швидко сохне. Хоча вважається, що це легко, акварель все ж вимагає трохи практики, щоб освоїти різні ефекти.

Тюбік чи баночка?

Акварель являє собою суміш пігментів і гуміарабіку (сполучної речовини). Фарба існує у двох формах: у тюбіку та баночках. Перший варіант цінують ті, хто працює на великих форматах. Використання тюбіка дає змогу приготувати велику кількість кольору, з яким важливо працювати з однаковим розведенням від початку до кінця, оскільки важко відтворити точно таку саму суміш. Тому його використання не рекомендується новачкам.

Баночки, навпаки, являють собою маленькі ємності спресованих і висушених пігментів, які видаляються вологою щіткою. Ціна залежить від пігментів, що входять до їх складу. Будьте уважні, адже під однією назвою кольори відрізняються залежно від брендів. Уникайте дешевих брендів, які економлять на кількості пігментів. Ціну фарби визначає якість і кількість пігменту.

Незважаючи на той самий склад у тюбіках або баночках, було помічено на практиці, що легше отримати яскраві кольори за допомогою тюбіків, оскільки в такому випадку буде досягнута повна концентрація кольору, тоді як працюючи з баночкою ви будете змушені використовувати більше води для розведення, внаслідок чого послаблюється пігментація.

малювання аквареллю

Виберіть правильний папір

Кожен папір має свої якості і свої недоліки, свої можливості впливу. Залежно від ступеня проклейки, він збереже кольори на поверхні або поглине їх своїми волокнами, таким чином зменшуючи їхню інтенсивність під час висихання.

З трьох видів папіру (тонкого, атласного, тканинного) найлегше освоїти перший. Що стосується ваги (300 і 640 г), то перший найпоширеніший, а другий добре передає силу кольорів, якщо правильно ним користуватися та розраховувати нанесення пігменту.

Спробуйте кілька різних брендів, доки не виберете той, який, найкраще відповідає вашому характеру. Знаходження ідеального паперу дозволить вам швидше рухатися в обраному вами напрямку.

матеріали для малювання аквареллю

Придбайте гарні пензлі

Не нехтуйте своїм обладнанням! Знайте, що початкові інвестиції, які можуть здатися дорогими, є одним із секретів успіху акварелі. Для цієї водної техніки важливо мати відповідні пензлі, які полегшать нанесення акварелі на папір.

Акварельний пензель повинен добре утримувати воду. Віддавайте перевагу натуральній щетині, особливо куниці та білки, знаючи, що сьогодні ми знаходимо дуже ефективні синтетичні імітації. Спочатку купіть кілька, а потім додайте більше. Почніть з 5 кистей з білок або соболів: 1 великої, 2 середніх і 2 маленьких.

Доповнюється це 1 або 2 синтетичними волокнами, які не затримують воду, але корисні для створення тонких смужок. Уникайте щіток із свинячої щетини, оскільки вони дряпають папір. Купуйте кисті, які будуть з вами надовго. Тому остерігайтеся коротких пензлів: щетинки швидко залишають наконечник, кінчик тьмяніє. Нарешті, дбайте про пензлі: не залишайте їх мокнути в банці з водою.