Мініатюрне в’язання на голках

Для того, щоб створити мініатюрні в’язані речі та предмети, варто навчитися техніки в’язання на голках. Завдяки ній можна зробити гарний одяг для ляльок, прикраси для власного вбрання, елементи для біжутерії.

До речі, про мініатюрне в’язання на голках… При створенні деяких мультиків у 3D («Труп нареченої», «Кароліна в країні кошмарів») вбрання для казкових героїв не просто малюють на комп’ютері, а надягають на ляльки спеціально пошиті для них (а краще в’язані) мініатюрні костюми.

Так, творці мультика «Кароліна в країні жахів» дуже довго шукали в інтернеті майстриню мініатюрного в’язання на голках. І в результаті знайшли Алтію, роботи якої були такі гарні, що їй відразу ж запропонували співпрацю.

Саме вона завдяки мініатюрному в’язанню на голках створила для Кароліни чудовий блискучий светр, великі копії якого найближчим часом можуть пустити в продаж не для мультяшних модниць, а вже для реальних панянок.

миниатюрное вязание

Мініатюрне в’язання на голках цікаве тим, що за діаметром ці інструменти творчості для в’язання дуже маленькі. Звичайно ж, ці голки можуть бути різними (нерідко менше 1 мм), і все залежить від того, якого розміру потрібна в’язана мініатюрна річ.

Без досвіду роботи над цим хобі досить складно створювати гарні вироби. Так, уявіть собі, яка це копітка і складна праця, наприклад, зв’язати крихітні рукавички, які можуть бути в 10-12 разів менше звичайних рукавичок для людей. Але, оскільки майстрів мініатюрних в’язаних речей поки що небагато, ці вироби користуються попитом і непогано оплачуються.

При мініатюрному в’язанні на голках на 1 сантиметрі в’язаного мініатюрного виробу може поміститися близько 30 петель. Для такого заняття потрібен гарний зір, а деякі майстрині навіть вважають за краще використовувати спеціальну лупу.

Звичайно ж, для мініатюрного в’язання на голках потрібно незвичайне терпіння, адже на створення однієї міні-речі йде зазвичай від 2-х тижнів до 2-х місяців. Взагалі, в’язанням дрібних виробів давно захоплюються, передусім, жителі далекого Сходу. Але зараз це кумедне захоплення знаходить відгуки у серцях найрізноманітнішої публіки в усьому світі.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!