Як вибрати хорошу термобілизну?
Будь то прогулянка на гірських лижах чи снігоступах або звичайна пробіжка, ваш одяг має дозволяти вам проводити довгі години на свіжому повітрі з повним комфортом. Це означає залишатися сухим і не відчувати холоду. Щоб уникнути подібних незручностей і почати отримувати задоволення під час улюблених справ на свіжому повітрі, важливо підібрати ідеальний одяг.
Все починається з вибору термобілизни. Вона також називається базовим або першим шаром, та має складну місію регулювати тепло тіла й ефективно відводити піт. Погано підібраний базовий шар перекреслює всі властивості та переваги додаткових шарів, які ви носите поверх. А там холод і дискомфорт гарантовані.
Дуже складно пояснити роль термобілизни, не згадавши про тришарову систему одягу. Перший – дихаючий шар, другий – ізоляційний, а третій – захисний. Тришарова система давно довела свою неймовірну ефективність у зовнішньому світі. Таким чином, термобілизна є невід’ємною складовою цього триптиху з трьох шарів.
Термобілизна, яку носять поруч зі шкірою, є справжнім регулятором тіла, тому її називають терморегуляційним одягом. Фактично, ваш перший шар має бути ідеально пропускаючим повітря, щоб ефективно відводити піт, який ви виділяєте протягом дня, і уникати будь-якого відчуття холоду.
Немає нічого більш неприємного, ніж провести день із мокрим першим шаром через відсутність належного управління вологою. Якщо ваш базовий шар має відводити піт, то другий шар повинен ефективно передавати вологу та забезпечувати тепло, необхідне для ваших днів у горах, іноді під впливом суворих температур.
Таким чином, флісові куртки та пуховики зазвичай служать ідеальним технічним другим шаром для занять гірськими видами спорту. Перший забезпечує оптимальну повітропроникність, а другий гарантує відмінне теплопостачання. Під час занять спортом вибирайте фліс, оскільки він буде краще дихати. Вибирайте теплий пуховик, щоб добре зігріти тіло.
Третій шар, необхідний для захисту від поганої погоди, з якою ви можете зіткнутися під час гірських прогулянок, може бути у вигляді водонепроникної куртки. Оснащений водонепроникною та дихаючою мембраною, третій шар захищає вас від зовнішніх елементів, водночас дозволяючи волозі, що переноситься двома попередніми шарами, виходити.
Насправді мембрана має достатньо великі пори, щоб піт виходив у вигляді водяної пари, але також достатньо малі, щоб дощ не проникав у ваш одяг. Всупереч поширеній думці, третій шар не покликаний, на відміну від другого, захистити вас від холоду, а просто служить щитом від негоди та вітру.
Тепла та дихаюча термобілизна є основним критерієм для ваших гірських прогулянок. Окрім повітропроникності, ваша тепла нижня білизна також має бути еластичною, щоб забезпечити повну свободу рухів, необхідних для комфорту під час занять спортом. Ваш перший шар також має добре справлятися з запахом, оскільки він безпосередньо контактує з вашою шкірою і, отже, з вашим потом.
Еластичність, тепло, повітропроникність і боротьба з неприємним запахом є основними критеріями вибору термобілизни. Матеріали, які ви вибираєте для базового шару, є ключовими для поєднання всіх цих властивостей. Загалом, вибір матеріалу для вашої термобілизни по суті розділяється між двома категоріями, а саме натуральними та синтетичними волокнами.
Зверніть увагу, однак, що бавовна не входить до списку натуральних волокон, оскільки це матеріал, якого слід уникати під час занять спортом. Насправді бавовна дуже погано пропускає повітря, вбирає всю вологу, яку ви виділяєте, і сохне довго: дискомфорт і застуда гарантовані. Інші натуральні матеріали, такі як, наприклад, шерсть, мають набагато більшу повітропроникність і тому є кращими для активного відпочинку.