Декупаж – мистецтво перетворювати!

Тим, хто любить робити щось своїми руками, безперечно, припаде до душі таке хобі як декупаж. Завдяки цьому мистецтву можна облагородити багато звичайних речей (годинник, лавку, посуд, комод), і перетворити їх на справжні шедеври.

При захопленні декупажем за допомогою клею вироби майстерно прикрашають кольоровим папером або тканинами, а потім все це покривається спеціальним лаком. Подібного роду декоруванням різних речей почали займатися ще жителі Китаю, і було це в далекому 12 столітті. А в Європі мистецтво декупажу заявило про себе лише через 5 століть.

Раніше такий вид рукоділля вважався прерогативою бідняків, адже для цього заняття не вимагалося дорогих матеріалів, але пізніше люди зрозуміли, що дане хобі та захоплення допомагає робити предмети унікальними.

Багато хто оцінив подібну вигоду, що за невеликі гроші можна отримати справжні витвори мистецтва. До речі, зараз, крім меблів та інших предметів інтер’єру, прикрашається за допомогою техніки декупажу і одяг, і взуття. Спочатку візерунки на виробах були, в основному, релігійної тематики, а нині популярні різні варіанти.

Іноді це мистецтво декорування знаходить своє застосування під час створення новорічних листівок ручної роботи. До того ж, нерідко митці використовують його у своїх працях. В наш час при зайнятті таким хобі як декупаж, майстри найчастіше купують декупажні карти та спеціальні серветки.

Нерідко умільці займаються декоруванням дерев’яних виробів, попередньо нанісши на них ґрунтовку. Працювати з деревом дуже легко та приємно, на відміну від деяких інших матеріалів. Припустимо, на скло, пластик, метал і порцеляні вироби приклеювати шматочки паперу та тканини буде складніше, хоча при правильному підході техніка декупажу може бути застосована практично на всьому, на чому завгодно.

Так, наприклад, при роботі зі склом спочатку потрібно буде знежирити його і використовувати тільки спеціальний лак, якщо декорується посуд. При наклеюванні серветок для декупажу на будь-яку поверхню потрібно бути дуже акуратними, адже найменший неправильний рух, і тонкий папір може порватися.

декупаж

Часто застосовують інший матеріал для декорування – декупажні карти. Вони товщі за серветки, тому зручніші у використанні, але все ж таки краще купувати найтонші карти (з рисового паперу), адже при наклеюванні фрагментів вони будуть дуже щільно прилягати один до одного, що створює ефект більшої правдоподібності.

У декупажі можуть використовуватися навіть фотографії, тільки попередньо потрібно їхню глянсову поверхню покрити лаком, і почекати, поки він висохне. Потім необхідно вимочити фото у воді і добитися того, щоб глянсовий шар із зображенням легко відокремлювався від фотопаперу.

Він то нам і знадобитися при створенні декупажу – відмінного хобі та захоплення для людей різного віку! Взагалі, звичайно, майстру-початківцю не завадить пояснити, які саме допоміжні матеріали потрібні в роботі. Отже, для декорування виробів у такий спосіб знадобляться ножиці, якими потрібно вирізати фрагменти серветок, фотографій, декупажних карт тощо.

Однак деякі умільці вважають за краще вручну відривати шматочки матеріалів із малюнками. Таким чином, їх краї стають тонкими, і при роботі в техніці декупажу не буде видно меж шматочків.

До того ж, майстру знадобиться ґрунт, що є білою фарбою, якою обов’язково потрібно покрити предмет, де буде аплікація. Для її створення слід придбати клей (можна купити спеціальний, але часто використовується і звичайний ПВА).

Для декупажу необхідно застосовувати кисті: за допомогою них легко наносити і клей, і лак (переважно, акриловий або поліуретановий, водостійкий), а також домалювати за допомогою фарб (краще використовувати акрилові) якісь елементи та створити додаткові ефекти. Придбайте всі необхідні матеріали, та скоріше приступайте до декупажу, і це мистецтво стане вашим улюбленим хобі та корисним захопленням.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!