«Непристойності» у різних країнах світу
У кожній країні – свої традиції та звичаї. А що ж вважається непристойним у різних із них? У Таїланді на людях категорично заборонено гладити когось по голові та плескати по плечу, адже це є виявом ніжних почуттів, а на публіці їм не місце.
Такі дії неприпустимі навіть дітьми, яких з дитинства навчають етикету. У Малайзії не можна тикати пальцем, а вказуючи на щось потрібно використовувати кисть руки. На Філіппінах для цього стануть у пригоді очі.
Заходячи до японського храму чи житлового будинку, неодмінно треба зняти взуття та головний убір. Особливо непристойним вважається стояти у взутті та покритій голові на татамі (спеціальному килимку). До того ж, у Японії дуже трепетно ставляться до хасі (паличок для їжі). Їх не можна схрещувати, вказувати ними на когось, а якщо після того, як поїли, ви поставили хасі в чашку для рису, це взагалі поганий тон. Адже це дійство – похоронний обряд. А ще, беручи участь у чайній церемонії, не можна схрещувати чи витягувати вперед ноги, а треба сидіти на своїх п’ятах.
У Грузії не варто відпивати з келиха в момент вимови тосту, а у Німеччині, «чьокаючись» з людиною, потрібно обов’язково подивитися їй у вічі. Чи чули Ви, що в Індонезії заборонено дарувати духи? Так, саме так… Це може бути розцінено як жахливу образу.
У США вважається непристойним заглядати в дзеркальце на людях і чепуритися на загальному огляді. Нещодавно (років 200 тому) в моді, як у чоловіків, так і у жінок, були рукавички різного призначення (для занять спортом, відвідування балів і т.д.). Так ось… їх теж на людях вважалося надягати ганебним. Якщо вам подобається Америка, то можете також прочитати про місто Даллас і про те, чим там можна зайнятися.
У 20-ті роки 20-го століття учням радянських шкіл не можна було грамотно писати, оскільки це вважалося «розумництвом». Цікаво і безглуздо прозвучить і наступна заборона: в Англії не можна в’язати на людях (а цим заняттям дедалі частіше почали займатися британці, зокрема чоловіки).
У Болгарії досить довгий час «тикали пальцем» на тих представників сильної половини людства, які випивали щодня менше 1,5 літрів вина, що коштувало там копійки. Ось такі чудові непристойності можна зустріти в різних країнах. Іноді вони здаються смішними та незрозумілими, але традиції – це святе.