Найвідоміші фото у світі

Не всі знімки можуть торкнутися серця справжніх поціновувачів мистецтва і простого народу, але все-таки є фотографії, які вже давно встигли це зробити, і байдужими залишитися, дивлячись на них, просто неможливо! Всі ці фотографії – чорно-білі, але відсутність яскравих фарб анітрохи не применшує значущість фото, адже головне в них – вдало схоплений момент, що несе велику ідею та сенс.

1. “Omaha Beach, Нормандія, Франція”. Роберт Капа (1944)

Omaha Beach

Знімок, завдяки якому фотокори стали багатшими. Роберт Капа стверджував, що якщо знімки вийшли не дуже хорошими, то це означає, що просто потрібно було трохи більше наблизитися до місця події, до об’єкта, що фотографується.

Його знаменитий знімок був зроблений у Нормандії, де він потрапив під обстріл, і дивом залишився живим, пірнувши у воду разом із камерою.

Але щасливий фотограф встиг зробити багато знімків! Хоча, на жаль, лаборант, який виявляв плівки, через поспіх багато кадрів засвітив і, таким чином, «вижило» лише 11 фотографій.

2. “Солдати федеральних військ, полеглих у перший день битви при Геттісберзі, штат Пенсільванія”. Меттью Бреді. 1863

солдаты пенсильвания

Це фото пробудило у багатьох жахливий страх перед війною. Метью Бреді – досить багатий чоловік, у якого все складалося в житті, начебто, дуже непогано.

Але тут він, не роздумуючи, вирішив ризикнути своїм життям і вирушив у небезпечну подорож із камерою в руках.

Цей відчайдушний фотограф кілька років перебував у Пенсільванії, де відбувалися воєнні дії.

Там йому та його команді вдалося зробити понад сім тисяч знімків, які дали можливість народу зрозуміти жорстокі реалії війни та зазирнути в обличчя смерті.

3. “Вбивство в’єтконгівця, скоєне начальником поліції Сайгона”. Едді Адамс. 1968

убийство в сайгоне

Знімок, що показує секунди до смерті. Кажуть, що він навіть сприяв закінченню війни. Едді Адамс вважав, що фотографія є найбільш потужною зброєю, яка здатна пробудити сильні почуття та спонукати до героїчних дій.

У багатьох американців (та й не тільки їх) фотографія вбивства в’єтнамця викликала бурю обурення та глибоку жалість до того, що відбувається. Але ті, хто дивиться на це фото, відчувають помилкові почуття, адже насправді ця людина, якій пускають кулю у скроню, того ж дня вбила чимало мирних жителів!

Людина, яка знаходиться на фотографії з лівого боку, все життя зазнавала зневаги і переслідування недоброзичливців. А Едді Адамс казав, що генерал убив в’єтконгівця кулею, а він, як фотограф, «убив» генерала камерою.

4. “Тіло Че Гевари”. Фредді Альборт. 1967

тело че гевары

Фотографія, яка несе у своєму контексті смерть, «воскресила» Че Гевару. А чи знаєте Ви, що до того, як маси побачили це знамените фото Че Гевари, до нього ставилися не дуже позитивно?

Цей революціонер був страчений армією Болівії, якій дуже не подобалася пропаганда Че Геварою ідей свободи серед бідняків країни.

Вбивши людину, солдати захотіли сфотографувати себе поруч із тілом покійного і довести всьому світу, що революціонер мертвий, але вони отримали зворотну реакцію. На цьому фото один солдат вказує на рану в грудях Че Гевари, але обличчя революціонера більше схоже на живе, ніж на мертве.

Багато знавців стверджують, що це фото дуже нагадує зображення Ісуса Христа, знятого з хреста. Таким чином, Че Гевара теж ніби воскрес на цьому фото, завдяки чому і став таким популярним вже після своєї смерті.

5. “Ейнштейн, що показує язика”. Артур Сейс. 1951

эйнштейн язык

Знімок, що доводить, що генії теж можуть виглядати безглуздо. Це фото стало, напевно, найвідомішим із усіх відомих робіт.

Чому така серйозна людина, яка зробила великий внесок у розвиток фізики та квантової механіки, дозволила себе сфотографувати у такому безглуздому образі? Це вийшло, можна сказати, випадково…

Справа в тому, що Ейнштейна дуже втомили різні інтерв’ю, розпитування журналістів, зйомки на камеру, і одного разу, коли фотограф попросив генія посміхнутися, він натомість показав язика.

Дане фото надало значно більшої популярності не тільки Ейнштейну, але й фотографу Артуру Сейссу, що зафіксував цей унікальний момент безглуздя генія.

6. “Чудовисько озера Лох-Несс” або “Фотографія хірурга”. Йєн Уетерелл. 1934

чудовище озера лох-несс

Фото, яке нас дурить. Багато людей, дивлячись на це фото, думали, що фотографу вдалося зафіксувати чудовисько, яке мешкає на озері Лох-Несс у Шотландії.

І саме ця фотографія (на перший погляд, зовсім непоказна і навіть нудна) породила чутки про те, що у водах даного озера живе якесь жахливе чудовисько.

Але, як виявилося через 60 років, цей знімок був підробленим (тобто навіть не знімок, а зображений на ньому об’єкт). Справжній фотограф, який створив цей знімок, попросив одного місцевого хірурга для правдоподібності говорити всім, ніби це він зробив таке фото.

PS: Ось такі, начебто, нічим не видатні фотографії справили справжній фурор у світі і довели, що талановитий фотограф може будь-яку подію перетворити на грандіозне дійство. Що вже там говорити, зараз далеко не всі кольорові знімки можуть так сильно впливати на думку громадськості, як чорно-білі фото, зроблені колись давно.

До речі, прочитайте також про те, що і кого не можна фотографувати.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!