Цікаві факти про фотографію

Історія мистецтва фотографії досить цікава! Перш за все, варто знати, що закріпити зображення вперше вдалося Жозефу Ньєпсу і сталося це в 1826, коли був зроблений знімок виду з вікна, на який було витрачено 8 годин часу. Та й фотопапір спочатку був досить дивним (на пластину з міді чи скла наносили асфальтовий лак).

Ну і звичайно ж, багатьом фотоаматорам відомо, що раніше використовувалася фотокамера-обскура, яка й нині застосовується деякими шанувальниками старовини. Але винахідники не хотіли зупинятися на примітивних камерах, завдяки яким можна отримати лише чорно-білі знімки. І за рахунок їхніх інтенсивних старань у 1861 році Джеймсом Максвеллом (фізиком, який проживає в Англії) було створено перші кольорові фотографії.

интересные факты о фотографии

Варто зазначити, що раніше, щоб отримати кольорові знімки, фотографи фарбували їх аквареллю. До речі, перші знімки робили не за допомогою плівкового фотоапарата, який з’явився трохи пізніше, а за допомогою камери, куди вставляли роль-касету (вага – 15 кг!), де знаходилося 12 аркушів паперу, чутливого до світла, тобто всього могло вийти 12 фотографій.

Цікаво, що одна з найстаріших фотокамер «Дагеротип братів Сюсс» була продана в 2007 році на одному з австрійських аукціонів. Ціна раритетної дрібниці склала 800 тисяч американських доларів, які не пошкодував витратити на цю давнину один небідний поціновувач мистецтва.

До речі, прочитайте також про містичну силу фотографій.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!