Малювання аквареллю: вибір теми та техніки нанесення фарби
Перед тим, як почати малювати аквареллю, слід передусім визначитися з тим, що ви будете малювати (спочатку обирайте не дуже складні предмети та форми). Потім треба зрозуміти, яку техніку малювання аквареллю для цього краще використовувати і коли варто наносити фарбу на папір…
Вибір предмета малювання
Твір не можна імпровізувати. Перед початком ми занурюємося в тему, просто щоб подумки увійти в мотив і спроектувати твір. Ви повинні уявити, що все завершено, перш ніж почати. Це важкий процес, але той, який відбувається поступово і зрештою дає свободу, оскільки розкриває творчі здібності та уяву. Але акварель має приносити задоволення, а не сковувати.
Тож виберіть предмет, який вас надихає, і спостерігайте за ним протягом тривалого часу, щоб приборкати його. Спочатку уникайте складних сюжетів (портретів, тварин) або багатих візерунками (великий букет). Дотримуйтесь простих предметів (чаша, окрема квітка), які принесуть вам задоволення та насолоду.
Як піаніст виконує гами, художник малює перед тим, як намалювати. Відтворити на папері предмет означає привласнити його, увійти в спілкування з ним, досліджуючи його форми, його композицію, його значення. Це важливий час для спостереження, який дозволяє краще зрозуміти елементи для інтеграції, переміщення, трансформації, підкреслення або мінімізації.
Техніки малювання аквареллю
Акварель відрізняється різноманітністю технік, які вона пропонує. Ось найбільш поширені з них…
Техніка «мокре по мокрому»
Це техніка, яка використовується для створення відтінків, які не вимагають високої точності. Частина аркуша або навіть весь аркуш змочується перед нанесенням фарби. Колір легко лягає на цих попередньо зволожених ділянках.
Якщо ви малюєте, тримаючи аркуш рівно, колір поширюватиметься в усіх напрямках, тоді як якщо аркуш нахиляти, колір поширюватиметься вертикально. Ви, звичайно, вирішуєте надати аркушу або опорі потрібний нахил, щоб колір лився в потрібному вам напрямку.
Переваги цієї техніки: вона дозволяє створювати градації, ідеальні для індикації світла та тіні. Вода дуже добре покриває великі площі.
Недоліки цієї техніки: неможливо зберегти окремі ділянки на аркуші без використання маскувальної гумки. Неможливо малювати точні форми, коли папір мокрий.
Техніка «мокре по сухому»
Ця техніка зазвичай використовується для покриття великих площ. Пензлик, наповнений водою і фарбою, малює по сухому аркушу. Ця техніка також дозволяє створювати градації.
Коли аркуш висохне, колір добре поглинеться папіром. Тому важливо швидко фарбувати. Колір слідує шляху вологої фарби, таким чином дозволяючи художнику малювати точні форми навколо фігур, які він таким чином залишає порожніми.
Переваги цієї техніки: хороша техніка для покриття великих площ. Забезпечує більший контроль, ніж «мокре по мокрому». Ця техніка також дозволяє легко малювати точні фігури на чистому папері та залишати окремі ділянки білими. Кольори та значення сильніші, ніж у техніці «мокре по мокрому», тому що вода подається лише пензлем.
Недоліки цієї техніки: коли папір висихає, сліди від пензля залишаються більш помітними. Тому важливо працювати швидко.
Коли треба наносити колір?
- У цьому полягає вся складність акварелі: відчути потрібний момент, ідеальну ступінь вологості паперу, правильне навантаження пензля. Однак, якщо навчання є найкращим рецептом, ось список різних етапів, які, допоможуть вам краще визначити найкращий час для нанесення фарби залежно від бажаного ефекту:
- Поверхня сухого матового паперу: залишається лінія. Ідеально підходить для мокрих деталей або дуже легких вицвітань.
- Свіжа матова поверхня паперу: штрих пензля все ще зникає, але з кольором стає важко працювати. Слідкуйте за ореолами.
- Напівматова поверхня паперу: для роботи з розбавленими або пастоподібними фарбами. Кольором можна маніпулювати, і він приємно лягає на поверхню.
- Глянцева поверхня паперу: вода починає проникати в основу. Ідеально підходить для змішування кольорів і дуже розсіяних ефектів.
- Дзеркальна поверхня паперу: сильно завантажена, папір ще не ввібрав воду, яка залишається на поверхні,що робить нанесення кольору дуже непевним. Краще почекати.
Дізнайтеся як можна більше про малювання аквареллю, і тоді вам вдасться створювати справжні шедеври. А їх, до речі, ви зможете з успіхом продавати на стоках. Гарно створені акварельні малюнки там користуються великим попитом.