Українська кухня, страви

Що ми знаємо про українську кухню? Борщ, сало? Насправді, звісно, національні страви українців цим не обмежуються! Дуже смачні вареники, голубці, сирники, котлети по-київськи, холодець, а хтось просто душі не чає у ковбасі кров’янці. Звичайно ж, у цій статті перераховані не всі страви, якими славиться Україна, проте, мабуть, саме названі вище є найпопулярнішими.

Національна кухня, в основному, представлена вареними та тушкованими стравами, а от смаженого та десертів небагато. До того ж, варто зазначити, що більшість українців люблять свинину та сало, але все ж таки рослинна їжа більш поширена в раціоні. Отже, розглянемо найпопулярніші страви української кухні…

Борщ

Не менш смачна і така страва української кухні, як борщ. До його складу входять буряк, картопля, капуста, цибуля, морква, томатна паста. До речі, перші згадки про борщ відносяться ще до 15 століття, а свою назву ця смачна українська страва отримала через те, що раніше замість капусти українці клали в неї борщівник.

Взагалі, звичайно, український борщ можна приготувати по-різному (у плані заміни деяких інгредієнтів на інші), але незалежно від цього подають готову страву на стіл найчастіше з пампушками, часником і сметаною.

Вареники

Найсмачніша страва, яку з дитинства знають практично всі українці. Багато слов’янських народів приписують собі винахід рецепту цієї славної страви.

Так чи інакше, але жителі України як начинку для вареників використовують цілу різноманітність продуктів: тушковану капусту, вишні, полуницю, картоплю, сир, гриби. Важлива для українських вареників і якість тіста: воно має танути у роті, бути ніжним та пишним. До цієї смачної страви зазвичай подають шкварки, смажену цибулю, сметану (залежно від начинки).

вареники фото

Холодець

Обов’язковий супутник новорічних застіль українців, і для того, щоб приготувати цю страву за всіма правилами, потрібно витратити чимало часу. Зазвичай заливне (холодець) створюється зі свинячих ніжок, вушок і навіть голови. Можна приготувати цю українську страву і з курки, і навіть з риби, але в такому разі найчастіше доводиться додавати желатин.

Під час варіння бульйону, яке, до речі, займає не менше семи годин, додається морква, цибуля, лавровий лист, сіль, перець, зелень. Після того, як все це звариться, прибираємо страву з плити і ставимо остигати, ну і коли бульйон вже не буде гарячим, то слід поставити його в холодильник. Подається до столу український холодець разом із хріном чи гірчицею.

Сало

В українській кухні, звичайно, дуже популярне сало. Його їдять у солоному вигляді, копченому, смаженому (шкварки). Українці велику увагу приділяють вибору даного продукту, віддаючи перевагу салу не кабанів, а свиней, бо воно має найкращий смак та аромат.

Для того, щоб розпізнати його, потрібно спробувати відірвати сало від шкірки: якщо легко відокремлюється, значить перед вами сало свині, а не кабана. До речі, воно має бути білим, а в тому випадку, якщо воно жовтим, то, напевно, старе.

Із сала можна приготувати чимало смачних українських страв. Але навіть просто натерши скоринку черствого хліба салом та часником, можна відчути себе «щирим українцем». Найчастіше цей продукт вживають разом із зеленою цибулею та часником, його нерідко кладуть у борщ та інші страви української кухні.

сало фото

Голубці

Українці також дуже люблять голубці! Хоча точна батьківщина їхнього створення невідома, але історики припускають, що зовсім не українці вигадали цю страву, а швидше за все турки. Деякі дослідники стверджують, що голубці вперше приготували французи у 19 столітті. Проте рецепти створення цієї страви в різних країнах відрізняються.

Припустимо, у Туреччині голубці зазвичай готують із баранини, загорнутої у виноградне листя, в Україні при створенні цієї страви використовується найчастіше свинина та капуста, а у Франції – капуста та голубине м’ясо.

Для приготування українських голубців потрібно додати у фарш засмажку з моркви та цибулі, посолити це та поперчити. Капустяне листя притомити 5 хвилин у киплячій воді, а коли воно охолоне, то в нього потрібно покласти фарш, зробивши конвертики. Далі слід протушкувати їх у томатному соусі.

Сирники (творожники)

Відома страва, основними інгредієнтами якої є сир, борошно та яйця. Для пишності при приготуванні цих ласощів української кухні можна додавати соду, але можна обійтися і без неї (у такому разі сирники точно не повинні прилипати до сковороди).

Зазвичай їх смажать, проте в поодиноких випадках цю страву можна запікати в духовці. У сирники нерідко кладуть різні начинки (родзинки, курагу, шоколад, яблука, картоплю, гриби). Найчастіше готують солодкі сирники, але замість десерту цілком можна приготувати і закуску, якщо, припустимо, замінити родзинки та цукор на товчену картоплю (пюре) та сіль за смаком. Подаються сирники зі сметаною (традиційно), варенням, джемом або згущеним молоком.

сырники фото

Котлети по-київськи

Вони вже давно завоювали світове визнання кулінарів і гурманів. Ця страва, яку вперше почали готувати у столиці України, створюється за допомогою відбитого курячого м’яса, в яке кладуть шматочок холодного вершкового масла, а іноді й деякі приправи, гриби, сир, зелень.

Все це загортається так, щоб вийшла котлета із начинкою всередині. І це все занурюють у збите яйце, панірують у сухарях і просмажують на сковороді. Подаються українські котлети по-київськи, нанизаними на курячу кісточку, а до цієї української страви невід’ємними супутниками є грінки (крутони).

Кров’янка

Ця українська страва не для людей зі слабкими нервами, як то кажуть. Кров’яну ковбасу готують найчастіше на Різдво. Для того, щоб створити цю страву, кухарі вимивають кишки, начиняють їх заправленою спеціями і сіллю сумішшю з крові, гречки, рубаного сала. Таку ковбаску запікають у печі або просто обсмажують на сковороді в олії.

При цьому температуру поступово потрібно збільшувати і готувати цю страву тривалий час. Ковбаса повинна пропаритися всередині, а зверху покритися апетитною скоринкою, і при цьому, кухареві потрібно стежити за тим, щоб вона не лопнула. Деякий час кров’янка була заборонена з релігійних причин, але таки ця українська страва відстояла своє право на існування і зараз досить популярна.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах чи на своєму сайті.