Що таке фотографічне сміття?

Фотографічним сміттям називають усі зайві предмети на фотографії, тобто це ті речі, які спантеличують і не «вписуються» в загальний задум і сюжет знімка. Наприклад, ви сфотографували дівчину на пляжі, але в кадр потрапили непотрібні об’єкти: якийсь хлопець ззаду, лежаки, сумка, одяг.

Звичайно, все це згодом можна буде прибрати за допомогою графічного редактора, проте краще відразу фотографувати тільки те, що дійсно потрібно, уникаючи потрапляння в кадр фото-сміття.

Варто зазначити, що такі зайві об’єкти здатні спантеличити глядачів, які втратять основну суть зображення та головну його ідею. Фотограф, як і художник, і письменник повинен уникати того, що може бути не зрозуміло іншими. У знімку, так само, як і в літературному творі, сюжет не може бути перерваний якоюсь безглуздою дією, деталлю.

Найчастіше фотографічним сміттям при портретній зйомці будуть люди, які випадково йшли повз, і потрапили в кадр, або речі, ненароком забуті кимось. До того ж, зайвим предметом може стати надто буйна рослинність, лава чи навіть машина на задньому плані. Фотографічне сміття, це все одно, що борщ з бананами або оселедець із шоколадом (загалом, толку мало, а проблем – достатньо).

фотографический мусор

Погано і те, коли в зображенні все надто правильно і симетрично (припустимо, людина знаходиться точнісінько в центрі кадру), погано і тоді, коли, навпаки, знімок повний асиметрії (коли об’єкт розташований праворуч, а ліворуч – занадто багато порожнього або захаращеного непотрібними речами місця).

Іноді для того, щоб акцентувати увагу на головному, а також відвернути її від непотрібних деталей, що знаходяться на задньому плані, варто зробити його розмиття, затемнення, зменшити яскравість або навіть зробити чорно-білим, а головне – нехай буде у кольорі.

Так що, тільки Вам вибирати: зробити такий знімок, який нестиме зрозумілу багатьма ідею або такий, ясність ідеї якого стоятиме під великим знаком питання. Звернути увагу на дрібниці чи показати суть того, що відбувається – що з цього вибрати, кожен фотограф вирішує для себе сам.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!