Поради фотографу під час зйомки моделі

Часом фотографу досить складно отримати цікаві та «живі» фотографії із зображеною на них моделлю. Для того, щоб отримати дійсно якісні знімки, мало просто мати чудовий дорогий фотоапарат, потрібно ще «розташувати» до себе людину, за лічені секунди дати їй повірити в себе, розслабитися, позбутися страхів та незручності. Для цього досвідчені фотографи мають різноманітні прийоми.

Звичайно ж, слово «сир» – це надто банально, але при зйомці майже всі методи хороші: майстер робить безліч кадрів для того, щоб з цієї величезної кількості вибрати дійсно приголомшливі знімки. Справжній фотограф «ловить» природні емоції моделі, її кумедні жести, усмішки, агресію, роздратування, страх.

Деякі фотографи при зйомці моделей пропонують їм «прийняти на душу»: достатньо пропустити пару келихів вина, як від напруженості та скутості, не залишиться і сліду. Іноді фотографи дуже багато розмовляють, іноді зовсім мовчать, спостерігаючи за реакцією та діями моделі. Головне – експерименти…

модель и фотограф

Іноді фотографи встановлюють дзеркальце так, щоб у процесі модель бачила свої пози і вираз обличчя: це дозволить їй почуватися комфортніше і бути впевненою у своїй привабливості. Буває, що моделей «напружує» сама ситуація у фотостудії. У такому випадку зйомку можна провести на звичній території.

Що тільки не вигадують часом фотографи, щоб отримати справді захоплюючі знімки! Напихують собі в рот тонну жуйок, при цьому намагаючись давати команди людині, яка перебуває перед об’єктивом. Людина нічого не може зрозуміти, і це дає емоції.

Іноді фотограф приводить разом із собою «підставну качку»: незграбну, малосимпатичну особу, яка зовсім не вміє позувати. Бачачи свою перевагу, модель починає повчати невміху, як правильно поводитися перед камерою.

При зйомці фотограф розхвалює як недоліки, так і переваги моделі, постійно даючи їй зрозуміти те, наскільки вона гарна і безцінна. Таким чином, можна отримати, до того ж, емоцію сором’язливості, гордості і т.д.

І насамкінець, варто відзначити, що фотограф, як і художник, журналіст, завжди знаходиться в пошуку… Людина, яка створює справді цікаві знімки, весь час спостерігає за своєю моделлю: під час безпосереднього спілкування з нею, у неробочий час. Фотограф дивиться на те, як модель читає, малює, жартує, сміється, заварює чай або грається зі своєю улюбленою кішкою… Ніщо не здатне уникнути його зосередженого погляду…

Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться посиланням на неї у соціальних мережах!