Що вибрати для в’язання: спиці чи гачок?

Комусь подобається в’язати спицями, а комусь гачком, але тим, хто ще не визначився, чому віддати перевагу, цілком імовірно, допоможе ця стаття. Отже, якщо Ваше хобі – в’язання, і є бажання створити своїми руками теплу річ (светр, зимову шапку, шарф), то для цього краще вибрати спиці, а в тому випадку, якщо потрібна ще одна літня кофточка, купальник або легка невагома шаль, то можна приступати до в’язання гачком.

І якщо одяг створити своїми руками досить складно, то зробити мереживні серветки, рюші або квіточки за допомогою гачка зможе навіть той чи та, хто з в’язанням поки що не встиг тісно потоваришувати.

вязание спицами и крючком

Навчитися в’язати як гачком, так і спицями, досить просто, але для більшості жінок, які захоплюються цим заняттям, велику складність має складання самих викройок виробів та вив’язування куточків, вигинів тощо. Справа в тому, що зв’язати прямокутне полотно з гарним візерунком набагато простіше, ніж симпатичну кофтинку, створену лицьовими або виворітними петлями.

Прийнявшись за в’язання спицями, насамперед до ниток потрібно правильно підібрати товщину спиць. Якщо вони будуть занадто тонкими, то пряжа вийде щільніше, а в тому випадку, якщо спиці будуть товстими, виріб вийде більш повітряним. Ідеальним варіантом є той, коли спиці підбираються вдвічі більші за товщиною, ніж нитка. До речі, все це стосується і гачка.

При деякій невідповідності пряжі та засобу для в’язання не варто сильно засмучуватися: деяка нерівність петель може надати особливої пікантності виробу, ніж досконала ручна робота.