Історія в’язання: цікаві факти

Відомо, що в’язання виникло ще до нашої ери. Археологи чимало старовинних в’язаних речей знаходили в різних країнах, і насамперед у Єгипті. Припускають, що в Європу в’язання «прийшло» саме з цієї країни, в 12 столітті ставши одним з основних домашніх захоплень.

Дуже популярно це ремесло було у Франції, де в’язалося буквально все: пальто, сукні, шапки, шарфики, скатертини, штори, подушки та багато іншого… Ви, напевно, дуже здивуєтеся, але в’язання спочатку вважалося чоловічим заняттям. Однак, чим більшого поширення набувало це хобі та засіб заробітку, тим рішучіше до справи долучалися жінки.

нитки история вязания

Наприкінці 16 століття було винайдено в’язальний верстат, і вироби ручної роботи пішли на «другий» план. Але згодом вони знову стали дуже затребуваними. У 20-х роках 19-го століття в Голландії виходив журнал “Penelope”, в якому читачів дистанційно навчали в’язанню: це досягалося не тільки завдяки читанню статей, а й перегляду різних схем та малюнків, розміщених у виданні.

Зараз в’язання анітрохи не втратило своєї популярності завдяки тому, що вироби ручної роботи, створені за допомогою спиць (гачка) і ниток, хоч і коштують досить дорого, але виглядають дуже оригінально.